Podaci firme ::::.

service description:

Bioenergy Point, privredno društvo osnovano 2007. godine, registrovano je za obavljanje delatnosti u okviru obnovljivih izvora energije. Kao lider na srpskom tržištu, u oktobru 2008. godine započinje proizvodnju peleta u novosagrađenoj fabrici u Boljevcu, u Istočnoj Srbiji.

Kapacitet fabrike je 35.000 tona godišnje. Nova oprema, instalirana u fabrici, nabavljena je iz Holandije (CPM – prese), Nemačke (Bruks-Kloeckner – čiper), Hrvatske (Seting – sušare) i Slovenije (Robotika – mašine za pakovanje).

Da li ste znali

* da drveni peleti tako čisto sagorevaju da gotovo da nema nikakve emisije gasova u atmosferu
* da peleti proizvode više toplote nego nafta, prirodni gas ili cepanice
* da 30 kg peleta obezbeđuje da se prostor od 150 m2 greje 24 sata
* da je danas samo u Kanadi i Americi u upotrebi više od milon peći i kamina koje koriste drvene pelete kao gorivo.

O drvenim peletima

Drveni peleti su se prvi put pojavili još 70-ih godina prošlog veka kao odgovor na energetsku krizu. Drveni peleti su bio-gorivo izrađeno od kompresovanog drveta koje obezbeđuje konzistentno i ekonomično grejanje.
Ekološko bio-gorivo

Drveni peleti su efikasno ugljenik-neutralno gorivo – na gram ispuštenog CO 2 angažuje se jedan gram u fotosintezi, te se tako održava odnos ugljenika u prirodi. Sagorevaju tako čisto da je skoro nemoguće videti dim iz dimnjaka, a iza sebe ostavljaju oko 1% pepela.

Bezbednost

Sagorevanje drvenih peleta gotovo da uopšte ne proizvodi kreozot, glavni uzročnik požara u pećima i kaminima.

Reciklaža na umu

U procesu proizvodnje drvenih peleta koriste se tone i tone piljevine, strugotina i otpadnog drveta, odnosno nusproizvoda drugih industrija – sve ovo bi u suprotnom završilo na deponijama. I ne samo to – prerađujemo i sopstveni drveni otpad koji se vraća natrag u proizvodnju.

Komforna upotreba

Za razliku od cepanica, drveni peleti pakovani su u vreće od po 15 kg, te su čisti i praktični za skladištenje, ne prljaju kuću i ne donose insekte sa sobom, a zauzimaju samo četvrtinu prostora potrebnog za skladištenje cepanica. Zbog veoma malog ostatka pepela, produžava se vreme između dva čišćenja peći, te se ovaj mukotrpan i skup posao svodi na minimum.

Proizvodi

Drvene pelete proizvodimo mlevenjem, sušenjem, dodatnim usitnjavanjem i presovanjem sirovine (piljevina, sečka i drveni čips). S obzirom da su izrađeni od 100% drveta, naši peleti su gušći i teži, što kao rezultat ima sporije i ravnomernije sagorevanje, pa ih to čini veoma efikasnim gorivom.
Proizvodnja se odvija u kontrolisanim uslovima u skladu sa DIN 51731 standardom: prečnik od 6 mm, dužina do 30 mm, vlaga ispod 10% i gustina iznad 1,12 kg/dm3.
Jedna od najvažnijih prednosti peleta je da pepeo nastao njihovim sagorevanjem iznosi oko 1%, a energetska vrednost iznad 18 MJ po kilogramu. Peleti se koriste za peći i kotlove za grejanje, kako u kućama i stanovima, tako i kod velikih potrošača.

Ostali podaci:

  • Proizvodni pogon Boljevac
    Izvorski put bb, 19370 Boljevac
    Tel.: 030/64-295, 
  • Tel.: 030/64-278, 

vaše slike:

bioenergija
Biomasa
Drvara
drveni proizvodi
Drvna industrija
Drvo
Ekologija
ekoloski briket
Grejanje
Linije za peletiranje
Obrada drveta
otpad od drveta
pelet
Podaci firme ::::.
Obilićev venac 4
Beograd, 11000
Srbija
Tel.: 011 2620 523
Fax: 011 2620 366

service description:

Fond Ecotopia formirale su, podjednako, i želja i potreba onih pojedinaca i kompanija koje su shvatile da samo udruženim naporima mogu da pristupe rešavanju rastućih ekoloških problema u Srbiji i svetu.

Naša misija je da kod što većeg broja pojedinaca i institucija u Srbiji razvijemo svest o globalnim i lokalnim posledicama zagađivanja planete, i da ukažemo na neophodnost ličnog angažovanja kako bi se te posledice predupredile ili smanjile.

Naše akcije imaju za cilj:

dobrovoljnu kontrolu i smanjenje različitih vrsta zagađenja i očuvanje prirodne sredine
donošenje i unapređenje ekološkog zakonodavstva i lokalnih propisa
uvođenje tehnologija alternativne energije i efikasniju upotrebu postojećih energetskih resursa

vaše slike:

Ekologija
Reciklaža
Recikliranje
Zaštita životne sredine ekologija
Ekologija
Reciklaža
Recikliranje
Zaštita životne sredine ekologija
Ekologija

Beograd, 11000
Srbija
Tel.: +381 (0)64 199 18 13

service description:

Prve ekološke novine Srbije čija je neodustajna misija pravovremeno i objektivno izveštavanje o temama iz oblasti zaštite životne sredine i ekologije.
Prvi broj “Zelenih novina” štampan je daleke 1988.godine u Kragujevcu u tiražu od 100 primeraka na svega 8 strana,na recikliranom papiru Fabrike hartije MATROZ iz Sremske Mitrovice koji je dobijen kao donacija ove fabrike.

Izdavač “Zelenih novina” bilo je najstarije ekološko i uopšte prvo nevladino udruženje građana u Srbiji – Udruženje građana Kragujevca za ekološka pitanja “GEA” osnovano 1987.godine a prvi urednik Zelenih novina bio je osnivač i prvi predsednik udruženja,poznati kragujevački ekolog,novinar i publicista Dejan M. Andrić.

“Zelene novine” su kasnije sa prekidima izlazile u tromesečnom periodu u izdanju Saveza ekoloških organizacija Srbije “EKOS” kao glasilo Centra za informisanje Saveza sve do dolaska kadrova kriminogene Nove demokratije,zloglasnog Jordana Aleksića [vlasnika Fakulteta za primenjenu ekologiju "FUTURA",zatim NVO Unije ekologa "UNECO",pa partije "ZELENI SRBIJE",zatim Fondacije za ekološke akcije "GREEN LIMES",Zelene komore Srbije i tako dalje...] na mesto Miloševićevog i Šešeljevog ministra ekologije i njegovog pomoćnika i saučesnika Radovana Draškića,sada direktora Gradskog “ZELENILA” u Beogradu,poznatog po nadimku DRVOSEČA (naredbodavca seče famoznih platana) koji su inicirali gušenje i uništavanje nevladinih ekoloških društava i naročito Saveza ekoloških organizacija Srbije kao jedine mrežne nevladine asocijacije širom Srbije,zarad očuvanja tada aktuelnog nedemokratskog režima diktatora Slobodana Miloševića.

Tada su Zelene novine silom prilika prestale da izlaze,sve do odlaska pomenutih kadrova zloglasne Nove demokratije odnosno kasnije Liberala Srbije iz kabineta ministarstva ekologije Srbije.

Ostali podaci:

  • www.zelenenovinesrbije.tk
  • www.zelenenovine.wordpress.com
Podaci firme ::::.
Vojvođanskih Brigada 17
Novi Sad, 21000
Srbija
Tel.: 021/529-096
Fax: 021-524-970

service description:

ZELENA STRANKA SRBIJE

Koalicija zelenih predstavlja političku nadgradnju ekoloških nevladinih (samostalnih) organizacija Srbije istovetnog programskog opredeljenja. Sastavljena je od regionalnih zelenih stranaka Srbije koje su samostalne u svom radu na osnovu zajedničkog programskog opredeljenja za koji se zalažu političkim sredstvima.Zato ekološke organizacije u određenom regionu predstavljaju osnovu ili bazu svojoj regionalnoj zelenoj stranci ili njihovom savezu pod imenom koalicija zelenih.
Koaliciju zelenih predstavljaju:
-Vojvođanska zelena stranka
-Šumadijska zelena stranka
-Braničevska zelena stranka
-Timočka zelena stranka
-Nišavska zelena stranka
-Beogradska zelena strank, kao i više regionalnih odbora koalicije zelenih.
Jedinstveni koncept organizovanosti koalicije zelenih je u tome što sve novoformirane regionalne zelene stranke na samoj osnivačkoj skupštini donose odluku o pristupanju koaliciji zelenih pod čijim imenom će izlaziti na parlamentarne izbore.

Autentičnost koalicije zelenih i njenih članica leži u činjenici da su se prvo godinama zalagali za svoje programsko opredeljenje nepolitičkim sredstvima kroz nevladine ekološke organizacije.

Autentičnost koalicije zelenih leži u činjenici da je ona jedina u Srbiji imala svoj (opisani) prirodni put razvoja i da ima čvrstu vezu sa svojom bazom i između izbornih ciklusa. Sve druge stranke računaju samo na birače u izbornom periodu.

Koalicija zelenih je opozicija svakom režimu u meri koliko je taj režim protiv prirode i interesa čoveka i bila bi opozicija i sopstvenom režimu ukoliko bi osvojila vlast.

Koalicija zelenih se ne bori za vlast, već želi da utiče na vlast u interesu i budućih generacija.

Ostali podaci:

  • Predsednik gospodin Nikola Aleksić

vaše slike:

Ekologija
Netaknuta priroda
politička stranka
Zaštita prirode
Zaštita životne sredine

Facebook